В Україні змінили протокол лікування COVID-19

Відомо про повне виключення двох препаратів та зміни в лікуванні гідроксихлорохіном

Перша заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як Фото: МОЗ

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як заявила, що міністерство вносить зміни в протокол лікування COVID-19. Про це вона повідомила під час брифінгу МОЗ.

Зазначається, що зі схеми було виключено лопінавір/ретонавір та внесено дексаметазон. Розширено можливість застосування ремдесивіру. Крім того, за словами чиновниці, міністерство виключило гідроксихлорохін з протоколу надання допомоги для дітей і пацієнтів із тяжким ступенем захворювання на коронавірус.

У США цей протималярійний препарат вже виключили зі списку схвалених ліків для пацієнтів із коронавірусом через недоведену ефективність. ВООЗ призупиняла дослідження дії гідроксихлорохіну на COVID-19, але згодом відновила їх.

Садов’як зазначила, що МОЗ залишає застосування гідроксихлорохіну для пацієнтів середнього ступеню тяжкості та груп ризику. Оновлений протокол лікування коронавірусної інфекції оприлюднять найближчим часом. Необхідний наказ незабаром буде підписано, – наголосила чиновниця.

Садов’як додала, що група фахівців, яка працює над протоколом лікування коронавірусу, зросла до 31 людини. До групи науковців залучили спеціалістів різного профілю.

Новини за темою: Коронавірус не дає тривалого імунітету, - Інститут Коха

Нагадаємо, за останню добу, 13 липня, в Україні підтвердили 638 нових випадків захворювання на COVID-19. Наразі зафіксовано 54 771 випадок хвороби, померло 1 412 людей, одужали – 27 154.Loading...