В Україні з’являються села, де жінки заробляють сурогатним материнством, – Кулеба

Микола Кулеба Фото з відкритих джерел

"Сурогат" в Україні діє вже багато років"

В Україні сурогатне материнство діє вже багато років, просто про це ніхто ніколи не говорив. Лише зараз, коли через пандемію накопичилася велика кількість дітей, про це заговорили, і один випадок показав масштаб цієї проблеми.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK під час включення повідомив Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

Микола Кулеба заявив, що не вважає нормальним комерційне сурогатне материнство, коли жінки отримують за це гроші.

"Скажу більше, що деякі фахівці у нас кажуть, що навіть села з’являються, де жінки мають такий заробіток, тому це не можна назвати нормальним. Зараз ми стали свідками того, що відбувається в одній тільки клініці, яка навіть не соромиться на інші країни давати інформацію, показувати ці жахливі фотографії. Скільки таких клінік, наразі не відомо, тому що немає такого реєстру. І в нас у країні "сурогат" діє вже багато років, просто про це ніхто ніколи не говорив, і тільки зараз, коли пандемія, коли заблоковане повітряне сполучення, почали про це говорити, бо накопичилася велика кількість дітей. Але це і показує взагалі масштаб цієї проблеми, яка велика кількість дітей сьогодні, по суті, як на мене, продається закордонним парам", – зазначив Микола Кулеба.

Новини за темою: Денісова: Усіх дітей, які народжені від сурогатних матерів в Україні, допоможуть доправити до їхніх батьків-іноземців

Нагадаємо, наприкінці квітня у Києві викрили масштабну схему переправлення новонароджених дітей за кордон під виглядом сурогатного материнства. Як зазначається, керівники столичної медклініки з репродуктивної медицини та група осіб, які шукали жінок для фіктивних шлюбів з іноземцями, під прикриттям програми сурогатного материнства продавали немовлят за кордон.

Додамо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що найчастіше під час процедури сурогатного материнства в Україні підробляють свідоцтва про народження та генетичну інформацію дітей.

Також повідомляли про те, що через пандемію коронавірусу COVID-19 46 немовлят, народжених сурогатними матерями для іноземців, не можуть забрати батьки, які проживають за кордоном.

Читайте також: "Якими є критерії відбору для майбутніх сурогатних мам в Україні і плата за "послуги", – розслідування ZIKу".

Loading...