Рада запровадила соцдопомогу самотнім пенсіонерам, які досягли 80-річного віку

Фото з відкритих джерел

Соцдопомогу на догляд планують призначати у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму

У вівторок, 2 червня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб". Про це йдеться на сайті парламенту. 

Так, згідно із законом, передбачається надання соціальної допомоги самотнім пенсіонерам, які досягли 80 років і потребують стороннього догляду. 

"Розширено коло осіб, які матимуть право на призначення державної соціальної допомоги на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", також одинокими особами, які досягли 80-річного віку, та які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" або "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Зазначається, що соцдопомога на догляд таким особам призначатиметься у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму за рахунок коштів Державного бюджету України.

Новини за темою: Зеленський анонсував нову програму підтримки пенсіонерів, старших за 75 років

Крім цього, закон передбачає збільшення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, з 2 до 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тоді як на дітей з інвалідністю розмір допомоги було збільшено до 3,5 прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів виділив 2 278 800 тис. грн Фонду соціального страхування України для боротьби з коронавірусом під час карантинного режиму. Частина з цих коштів має покрити виплату одноразової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я, які померли від COVID-19. 

Loading...