В Україні з початку року відкрили майже 500 кримінальних справ щодо роботи журналістів, – Офіс генпрокурора

Провадження стосуються перешкоджання журналістській діяльності

Ілюстративне фото wellphoto

В Україні з початку 2020 року відкрили 484 кримінальних провадження щодо роботи журналістів. Про це заявив представник Офісу генпрокурора Олег Пилипюк під час пресконференції, передає "Укрінформ".

Зазначається, що наразі триває розслідування у 242 провадженнях. При цьому до суду скеровано 21 обвинувальний акт, на розгляді в судах перебуває 60 справ, а за цей період винесено 11 вироків. За словами Пилипюка, йдеться про перешкоджання професійній діяльності журналістів, втручання в неї та завдання тілесних ушкоджень працівникам ЗМІ.

Водночас стало відомо, що Офіс генпрокурора за згодою правоохоронних органів створив міжвідомчу робочу групу з питань розгляду та контролю кримінальних проваджень, вчинених стосовно журналістів. До групи запросили всіх охочих із громадських, урядових та неурядових організацій.

Новини за темою: У Києві побили журналіста, серед нападників – поліцейський

Нагадаємо, нещодавно в Києві напали на сценариста та співведучого популярного українського гумористичного шоу "Телебачення Торонто" Єгора Шатайла через жарт. Напередодні він написав пост у соцмережі "про збитковість традиційної української сім'ї, яку треба закрити".

Loading...