В Україні з 9 листопада припинять проводити планові операції через COVID-19, - МОЗ

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Причиною цього стало різке збільшення кількості випадків COVID-19 у країні

В Україні з 9 листопада лікарні не будуть проводити планові операції, а перейдуть на лікування ургентних хворих (ті, які потребують негайних дій) та пацієнтів з COVID-19. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу щодо епідемічної ситуації в Україні та введення нових карантинних заходів.

Це пов'язано з тим, що Україна перейшла на другий етап поширення коронавірусної хвороби.

У зв'язку з цим, зазначив Ляшко, потрібно терміново збільшити кількість ліжок для пацієнтів з COVID-19 з 50 тисяч до 80 тисяч. Крім цього, 80% з них (60 тисяч ліжок) необхідно забезпечити киснем.

"З понеділка всі планові операції і планові госпіталізації заборонені у наших лікарнях, лікарні приймають виключно ургентних хворих і виключно хворих з коронавірусною хворобою. Ситуація украй напружена. Ситуація вкрай напружена не тільки в Україні", - наголосив головний санітарний лікар.  

Новини за темою: Розваги під забороною: У МОЗ роз'яснили, що саме пропонується під "карантином вихідного дня"

За його словами, третім етапом стане розгортання тимчасових шпиталів у пристосованих приміщеннях.

У зв'язку з напруженою ситуацією Ляшко закликав громадян дотримуватись протиепідемічних норм, щоб "система охорони здоров’я не зазнала колапсу".

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр України заявив, що основою подальших заходів для боротьби з пандемією COVID-19 буде адаптивний карантин. Наразі МОЗ працює над різними сценаріями подальших протиепідемічних заходів, які будуть представлені найближчим часом. 

ZIK

Loading...