В Україні вперше трансплантували підшлункову залозу

Голова МОЗ Максим Степанов МОЗ

Таким чином проведено вже три операції з трансплантації

В Україні вночі 7 серпня вперше трансплантували підшлункову залозу для операції, яку провели у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, таким чином в Україні провели вже три операції з трансплантації: серця, нирки й тепер підшлункової залози.

"Ми хочемо за 2,5-3 роки отримати трансплантаційну незалежність. Щоб ми наших громадян не відправляли за кордон", - розповів про плани міністр.

Він зазначив, що цьогоріч у бюджеті закладено мільярд гривень на лікування людей за кордоном. У разі проведення операцій в Україні вдасться врятувати більшу кількість людей, тому що тут трансплантації коштують дешевше, каже міністр.

Львівський лікар із клінічної лікарні швидкої допомоги Ярослав Книш розповів, що підшлункову залозу трансплантували від посмертного донора. Крім того, цьому ж пацієнту трансплантували й нирку.

Новини за темою: "Щоб не їздили за кордон": У МОЗ мають намір здобути трансплантаційну незалежність України за 3 роки

Раніше повідомлялося, що в Київському інституті ім. О. Шалімова одночасно провели три трансплантації органів від померлого донора. За словами заступника головного лікаря з хірургії інституту Шалімова Сергія Бочарнікова, одна операція - з трансплантації печінки, і дві - нирок.

Loading...