В Україні влада не лише ігнорує прояви антисемітизму в країні, а й закріплює їх на законодавчому рівні

Телеканал ZIK

Через повне потурання української влади, антисемітизм проявляють навіть публічні особи

Українці посіли друге місце в рейтингу антисемітських настроїв в Європі. Рівень неприязні до єврейської нації експерти оцінили у 46%. І це при тому, що показник зріс всього за кілька років – у 2016-му році він був на 14% меншим.

Про це йшлося в сюжеті телеканалу ZIK.

Як зазначається, єврейська спільнота в Україні та за кордоном обурилась такою статистикою. А посол Ізраїлю Йоель Ліон заявив, що прояви антисемітизму в Україні мають засуджуватись та каратись по закону.

"Якщо люди міркують про те, що дуже багато євреїв займаються бізнесом в Україні, це антисемітизм, це ненормальна річ. Якщо поруч із Майданом продають поштові листівки з нацистською символікою, не треба, щоб хтось йшов і скаржився. Поліція повинна сама автоматично приходити туди й розбиратися з цим як із проявом антисемітизму", – наголосив посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон.  

Однак в Україні, говориться в сюжеті, прояви антисемітизму не лише ігнорують, а й закріплюють на законодавчому рівні. Яскравий приклад – діяльність Інституту національної пам’яті, який пропагує ультраправу ідеологію.   

Зокрема, голова відомства Антон Дробович домігся того, що символіка "СС Галичина" в Україні більше не вважається нацистською. До того ж – він постійно критикує керівництво Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" за відсутність цінностей і непрофесіоналізм.

Попри те, що працював там керівником освітніх програм і торік заробив понад мільйон гривень. Змінивши роботу, Дробович, однак, продовжує політику Інституту Нацпам’яті зі збільшення напруги між Україною та Ізраїлем. Зокрема, йдеться про пропаганду позиціонування трагедії Бабиного Яру перш за все, як української, а вже потім – єврейської.  

"Це призводить до того, що в бік України як держави можуть бути закиди про те, що тут відроджується нацистська ідеологія, антисемітизм як такий. На жаль, ця діяльність не знаходить жодного виправдання у розумних раціональних українських спеціалістів, зокрема й у сфері міжнаціональних відносин", – заявив громадський діяч Ігор Марунич.

Новини за темою: Неонацистські та антисемітські організації за підтримки влади Зеленського вільно діють в Україні, - заява ОПЗЖ

Через повне потурання української влади, антисемітизм проявляють публічні особи. Так, телеведучий Сергій Притула, який балотувався на посаду мера Києва, потрапив у скандал через свої висловлювання в прямому ефірі на радіо. Він із посмішкою підтримав думку слухача, який відверто розпалював міжнаціональну ворожнечу.

Окрім цього в антисемітизмі в Україні неодноразово був помічений голова Асоціації єврейських організацій та громад Йосиф Зісельс. Він неодноразово запевняв – в Україні немає прояву ворожнечі та дискримінації. А кілька років тому сам заявив, що в знищенні нацистами близько шести мільйонів євреїв винні самі євреї. При цьому визначальною точкою, яка запустила події та згодом призвела до Голокосту, Зісельс назвав вбивство Симона Петлюри.

Експерти одноголосні – такі висловлювання є нічим іншим, як свідомим розпалюванням міжнаціональної ворожнечі. І питання тут не лише в тому, чого це коштуватиме Україні на міжнародній арені, а у чиїх інтересах антисеміти діють на наших теренах.

 

Loading...