В Україні відсьогодні встановлюється заборона на вилов риби у зимувальних ямах

Зимова рибалка Фото з відкритих джерел

Порушникам правил вилову загрожує штраф до 680 грн

В Україні з 1 листопада 2020 року в більшості водойм встановлюється заборона на вилов вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Про це повідомила пресслужба Держагентства рибного господарства.

Зазначається, що заборона пов’язана з тим, що з настанням холодів у риби знижується активність і вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям. У переважній кількості областей обмеження на вилов риби триватиме до початку нересту 2021 року, але в деяких регіонах – до кінця зимового періоду.

Водночас у цей період дозволено любительське рибальство за межами зимувальних ям. При цьому  вилов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків не повинна перевищувати п’яти на одну людину, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти.

Як повідомляють у Держрибагентстві, за недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу до 680 грн. Крім того, за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну спійману рибину.

Новини за темою: В Антарктиді біля української станції "Академік Вернадський" пінгвіни вишикувалися в чергу за рибою

Нагадаємо, нещодавно на російській Камчатці науковці виявили загибель 95% мешканців морського дна. Тоді вчені спрогнозували, що масштаб забруднення буде тільки зростати.

Loading...