Офіс генпрокурора відкрив справи проти понад ста іноземців за участь у конфлікті на Донбасі

Найбільше справ відкрили проти громадян Іспанії

Незаконні збройні формування

Фото з відкритих джерел

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження щодо участі 100 іноземних громадян у збройному конфлікті проти України на Донбасі. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

Зазначається, що починаючи з 2014 року по теперішній час щонайменше 2 громадянина Болгарії, 7 – Вірменії, 1 – Грузії, 19 – Італії, 27 – Іспанії, 12 – Казахстану, 3 – Литви, 26 – Молдови, 2 – Нідерландів та 5 – Німеччини, ймовірно, були в складі незаконних збройних формувань, які вели бойові дії проти України, що призвело до загибелі людей та інших наслідків.

За словами правоохоронців, іноземці перебували у складі різних підрозділів НЗФ, зокрема, батальйоні "Призрак", полку "Восток", мотострілецьких бригадих "Чистяковская" та "Славянская", розвідувальному батальйоні "Спарта", НЗФ "Брянка СССР" тощо.

Наразі відомо, що проти іноземних громадян відкрито кримінальні провадження за статтями "Найманство", "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" та "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань". Максимальне покарання за цими статтями передбачає довічне позбавлення волі.

Новини за темою: На Донбасі НЗФ використовують перемир'я для відпрацювання ударів по Україні, – ГУР

Нагадаємо, нещодавно правоохоронці оголосили підозру трьом громадянам РФ та двом українцям, які перебували в складі НЗФ. Їх звинувачують в обстрілі нацгвардійців під час звільнення Лисичанська в 2014 році, внаслідок чого четверо українських військових загинули, а ще 11 отримали поранення.

Loading...