В Україні відбувається серйозний різновид геноциду, – Марина Ставнійчук про тарифи

Марина Ставнійчук Скріншот із відео

Влада страшенно далека від народу, констатувала гостя ток-шоу

Сьогодні в Україні відбувається серйозний різновид геноциду українського народу, зокрема йдеться про тарифний геноцид.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявила заслужена юристка України, членкиня Венеціанської комісії у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

Гостя ток-шоу прокоментувала ситуацію зі зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні та стихійні мітинги, на які виходять українці у різних регіонах, протестуючи проти зростання плати за комірне.

"Сьогодні у державі – серйозний різновид геноциду українського народу, зокрема йдеться про тарифний геноцид. Я вам скажу, що навіть якби жодна політична сила не долучилася до цих протестів, ми чітко розуміємо, що люди стихійно, неорганізовано, з власної ініціативи все одно виходили б. Виходили б з однієї простої причини, що конституційні гарантії на гідні умови життя абсолютно не дотримуються теперішньою владою. Ця влада страшенно далека від народу", – наголосила Марина Ставнійчук.

Новини за темою: У "Слузі народу" розповіли про проєкт постанови для системного вирішення "тарифного" питання

Гостя студії продовжила: "Я, чесно кажучи, була абсолютно вражена, коли почула про доручення керівництва держави правоохоронним органам вивчити, хто стоїть за протестами народу. Як на мене, мені б здалося, що нормальні керівники держави мали б самокритично подивитися на показники – мінімальна заробітна плата, пенсія середня, уже не кажемо про мінімальну, середня заробітна плата; співставити ці у різних регіонах показники з відповідними цінами за тарифними розцінками на всі енергоносії".

Новини за темою: В Україні потрібно запровадити надзвичайний стан в енергетиці, – Катеринчук про тарифи

Марина Ставнійчук зауважила, що тоді було б зрозуміло, що пенсіонери сплачують за комунальні послуги не 10-20% від своїх доходів, а 100%.

Як повідомляли, нещодавно президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення. Тоді в Міненергетики представили план із поступового зниження тарифів на газ.

У Кабінеті міністрів за дорученням президента напрацювали шляхи розв'язання питання зростання тарифів на газ для населення. В уряді мають два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи.

Додамо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які мають найвищі тарифи на розподіл газу.

Loading...