В Україні від кібербулінгу страждає кожен п'ятий підліток, — дослідження

Булінг в Інтернеті Фото з відкритих джерел

Найбільше протоколів про цькування було зафіксовано в Київській, Дніпропетровській та Запорізькій областях

В Україні презентували перше комплексне дослідження про кібербулінг (знущання в Інтернеті). Як виявилося, найчастіше ображають хлопці — 70%, а страждають від онлайн-знущань переважно дівчата — близько 80%. Такі дані оприлюднені в аналітичному дослідженні "Попередження та протидія кібербулінгу в дитячому середовищі України".

Згідно з даними дослідження, найбільше протоколів про знущання було зафіксовано в Київській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Стоп кібербулінг

За даними Єдиного реєстру судових рішень, понад 18% рішень щодо булінгу, що стосуються випадків використання засобів електронних комунікацій, тобто дій, які завдали психологічних страждань і були здійснені в Інтернеті за допомогою гаджетів. Ще 80,9% — за допомогою традиційного цькування.

Стоп кібербулінг

Дане дослідження показало, що:

  • кожен десятий підліток регулярно брехав батькам або друзям про час, проведений в соцмережах;
  • третина підлітків використовують соцмережі, щоб позбутися негативних відчуттів;
  • кожен восьмий підліток залежний від соцмереж;
  • кожен п'ятий підліток визнавав себе жертвою онлайн-знущань;
  • у рейтингу форм кібербулінгу першу позицію займає поширення неправдивої інформації, з чим стикався кожен п'ятий підліток;
  • з викраденням персональних даних і використанням іншими акаунтів від імені опитаних (самозванство) стикався майже кожен п'ятий підліток.

Станом на 1 квітня 2020 року судами першої юрисдикції було прийнято 482 постанови щодо булінгу учасників освітнього процесу.

Новини за темою: Булінг у школі: Як захистити дитину від знущань

Нагадаємо, раніше учениця 8 класу Марія розповідала, що крім булінгу є ще й кібербулінг. Можна, наприклад, написати коментар з якогось нового аккаунта, і ніхто не буде знати справжнього автора. Від такого кібербулінгу неможливо захиститися — можна просто вийти з соцмережі, однак це не вдасться забути.

Вона зізналася: приблизно два роки тому сама стала жертвою булінгу. Тоді довелося змінити навчальний заклад.

Loading...