В Україні вакцинація препаратами Pfizer або Moderna може початися у лютому, - Ляшко

Фото з відкритих джерел

Україна отримала лист від Глобального альянсу вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити свою готовність прийняти м-РНК-вакцину згідно із заявкою

Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні вакцинація від коронавірусу може початися на початку лютого. Про це він сказав у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Вакцина в рамках COVAX очікується в кінці березня. Однак 6 січня ми отримали лист від GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunisation - Глобальний альянс вакцин та імунізації) з проханням до України підтвердити свою готовність прийняти м-РНК-вакцину згідно з заявкою, яку подала раніше, оскільки виробники м-РНК-вакцини звернулися до GAVI з пропозицією надати певну кількість доз", - розповів Ляшко.

Він додав, що при подачі заявки в GAVI, для України пріоритетна вакцина для масової вакцинації була з температурою зберігання +2...+ 8 градусів.

"У той же час ми не відмовляємося і від інших вакцин (-20 або -70 градусів Цельсія), тому що розуміємо, що масова вакцинація буде довготривалою з урахуванням структури і підходів до неї. Тому 8 січня ми направили GAVI відповідь, що готові прийняти м-РНК-вакцини і будемо ними охоплювати саме медичних працівників.

Оскільки ми виконали всі умови, які висував GAVI, думаю, що вже на початку лютого зможемо почати вакцинацію м-РНК вакциною", - уточнив головний санлікар.

Новини за темою: Сертифікат про вакцинацію проти COVID-19: Ляшко розповів, як проходитиме процедура отримання документу

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна закуповує вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19 за ціною, визначеною в більшості країн. За його словами, Україна вже досягла домовленостей із Глобальною ініціативою COVAX, в рамках якої підтверджено поставки в Україну 8 млн доз вакцин в кінці першого-початку другого кварталу 2021 року.

Loading...