В Україні символіку дивізії СС "Галичина" визнали нацистською

Символіка дивізії СС "Галичина" Фото з відкритих джерел

Дії інституту Національної пам'яті і глави інституту були визнані протиправними

У середу, 27 травня, окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Інститут нацпам’яті визнати символіку дивізії СС "Галичина" нацистською. Про це повідомляє видання "Ґрати" з посиланням на журналіста, який був на засіданні суду.

Так, сьогодні в окружному адміністративному суді Києва відбулося слухання справи проти народного депутата і колишнього глави інституту Національної пам'яті Володимира В'ятровича. Позивачем виступила голова видавництва "Сакцент Плюс" Наталія Мясникова, яка просила суд визнати незаконним відповідь В’ятровича, який стверджував, що символіка СС "Галичина" не є нацистською. 

Telegram-канал Макса Бужанського

У результаті було прийнято рішення, згідно з яким дії інституту Національної пам'яті і глави інституту визнані протиправними. Також рішення суду зобов'язує Інститут Національної пам'яті та його посадових осіб утриматися від поширення подібної інформації в майбутньому.

Новини за темою: Не було ніякої дивізії СС "Україна", була дивізія СС "Галичина", - Кузьмін

Згідно з висновками суду, символіка 14 гренадерської дивізії військ СС "Галичина" визнана нацистської і підпадає під закон про заборону тоталітарної символіки і її не можна буде використовувати публічно.

Нагадаємо, напередодні глава Українського єврейського комітету Едуард Долінський повідомив, що народного депутата від "Європейської Солідарності" Володимир В'ятровича викликали в суд у справі про символіку дивізії СС "Галичина".

Loading...