В Україні судитимуть двох черкаських суддів у "справах Майдану"

Екссуддів звинувачують у навмисному переслідуванні протестувальників

Штурм Євромайдану 18 лютого 2014 року. Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO

Правоохоронці направили в суд обвинувальний акт стосовно двох колишніх суддів одного з районних судів Черкас за фактами протидії протестам через переслідування учасників мітингів у місті в січні 2014 року. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

Зазначається, що колишніх суддів звинувачують у винесенні неправосудних ухвал, незаконних арештах, які спричинили тяжкі наслідки та вчинені за попередньою змовою, незаконному перешкоджанні організації та проведенню мітингів.

У генпрокуратурі заявляють, що в січні 2014 року судді взяли під варту 14 учасників протестів, а ще 3 відправили під домашній арешт. Сторона звинувачення говорить, що рішення приймались без достатніх доказів про вчинення протестувальниками масових заворушень. Метою злодіянь вважають перешкоджання у проведенні мітингів у Черкасах.

Відомо, що справами проти суддів займається відділення ДБР, яке веде розслідування злочинів, учинених у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках.

Новини за темою: Справи Майдану: Експравоохоронцю повідомили про підозру у переслідування протестувальників

Раніше повідомлялося, що двох ексберкутівців судитимуть за насильницький розгін протестувальників. Вони звинувачуються в застосуванні фізичної сили, незаконному перешкоджанню організації мітингів та зловживанні службовим становищем.Loading...