В Україні сьогодні – агресивна епідемія внутрішньолікарняних інфекцій, – епідеміолог

Андрій Олександрін Скріншот відео

А ситуація з коронавірусом швидко наближається до патової, застеріг Андрій Олександрін

В Україні сьогодні – агресивна епідемія внутрішньолікарняних інфекцій: від них щороку помирає щонайменше 50 тисяч українців, а мінімум 800 тисяч осіб щорічно інфікуються у лікарнях.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив епідеміолог Андрій Александрін.

Гість студії зазначив, що ситуація з коронавірусом швидко наближається до патової.

"Ситуація дійсно швидко наближається до патової, і вона була прогнозованою, бо спочатку в Україні розвиток COVID-19 пішов за принципом внутрішньолікарняних спалахів. І те, що у нас найбільша кількість хворих медичних працівників була свого часу, зараз, правда, нижче внаслідок того, що або частина перехворіла вже велика, і вже навіть по другому колу. І також це все призводить до того, що у нас відбувається величезний відтік медичних працівників, який в цьому році тільки посилився у порівнянні з минулим роком", – сказав гість ток-шоу.

Новини за темою: Коронавірус в Україні: Степанов заявив, що ситуація залишається напруженою

Медик додав, що більшість лікарняних установ в Україні мають "ідеальні умови" для того, щоб людина, перебуваючи там, захворіла. Епідеміолог заявив, що станом на сьогодні взагалі не можна говорити про безпечне перебування інфекційного хворого, а особливо з такими інфекціями, як коронавірус, грип тощо, у лікарні, якщо там не встановлена дорога механічна вентиляція.

Андрій Александрін зауважив, що ніхто в Україні не говорить про те, що в країні сьогодні найбільш агресивна епідемія внутрішньолікарняних інфекцій.

"У нас мінімум на рік помирає від внутрішньолікарняних інфекцій 50 тисяч українців. У нас мінімум 800 тисяч осіб щорічно інфікуються внутрішньолікарняними інфекціями. У нас мінімум 800 мільярдів гривень на рік пацієнти зі своєї кишені платять за наслідки внутрішньолікарняного інфікування", – заявив епідеміолог.

Нагадаємо, в опорній лікарні № 25 у Харкові 25 медиків написали заяви на звільнення через інтенсивний наплив пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Як повідомляли, в Україні за останню добу зафіксовано 2884 нові випадки коронавірусу, 1717 пацієнтів побороли хворобу, а 59 осіб померли.

Loading...