В Україні штрафуватимуть за неоформлених працівників: Кому чекати на перевірки

В Україні з 1 вересня посилено штрафуватимуть за неоформленних працівників Фото з відкритих джерел

В окремих випадках роботодавцям може загрожувати кримінальна відповідальність

В Україні з 1 вересня контролюючі органи розпочали перевірки для виявлення неоформленних працівників. У разі порушення трудового законодавства роботодавцям загрожують штрафи або кримінальна відповідальність. Про це повідомляє портал Mind.

Зазначається, що для виявлення порушеників інспектори Держпраці будуть приходити на місце фактичного розміщення компанії і підраховувати кількість офіційно працевлаштованих співробітників і "безробітних". 

Першими перевірятимуть сфери сільського господарства і будівництва, а також торгівлі, громадського харчування і готельно-ресторанного бізнесу. 

Так, за кожного неоформленого співробітника, присутнього на робочому місці, роботодавець платитиме 47 230 гривень штрафу. Крім цього, згідно зі ст.41 Кодексу про адміністративні правопорушення, за допуск співробітника до роботи без оформлення трудового договору, допуск до роботи іноземця або особи без громадянства загрожує штраф у розмірі від 8500 до 17 000 гривень.

Новини за темою: Очільник ДПСУ заявив, що може працевлаштувати 10 тисяч осіб

У деяких випадках,  за фактом виявлення прихованих трудових відносин, директор підприємства може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Зауважимо, практика і стажування не замінюють офіційного працевлаштування. Крім цього, штрафувати можуть роботодавців за співробітників, нібито відправлених у "безстрокову відпустку" за свій рахунок або "звільнених за власним бажанням", які перебувають на робочому місці.

Нагадаємо, наприкінці січня цього року президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення штрафів за порушення правил при працевлаштуванні. Зокрема, за перше порушення роботодавцям пропонується вручати письмове попередження. Однак, у разі повторного недотримання закону, порушників каратимуть штрафами. Loading...