В Україні селищні старости отримають нові функції: Що зміниться

Фото з відкритих джерел

Також пропонується зміна системи призначення старост

Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає встановлення нових ефективних повноважень для селищних старост. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.

Зазначається, що інститут старост працює в Україні вже 5 років, проте потребує змін, зокрема, впливу жителів громад на вибір кандидатур старост. Наразі ж селищного старосту призначають ради за поданням голови громади, часто застосовуючи "кумівство" й без урахування думки людей.

Своєю чергою, законопроєкт Кабміну пропонує запровадити призначення старост місцевою радою за поданням голови, але після обов'язкового публічного обговорення всіх кандидатур в окрузі.

Новини за темою: На Вінниччині затримали голову ОТГ за отримання хабаря в 10,5 тис. доларів

Також передбачається, що староста не входитиме до виконавчого комітету ради, але матиме багато повноважень, серед яких:

  • право дорадчого голосу;
  • право бути присутнім на засіданні виконкому, на сесії;
  • право представляти інтереси жителів свого старостинського округу та брати участь у підготовці пропозицій до проєкту бюджету громади.

При цьому староста звітуватиме не лише перед радою громади, але й перед жителями старостинського округу. Водночас перебуваючи на цій посаді людина не зможе працювати за сумісництвом, навіть на громадських засадах, а також займатися підприємництвом та одержувати від цього прибуток. Але в разі прийняття законопроєкту під заборону не потрапить викладацька, наукова або творча діяльність у позаробочий час.

Новини за темою: ОТГ у 2021 році отримають на 1,3 мільярда гривень менше, - Марченко

Нагадаємо, не так давно міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов заявив, що в Україні в рамках реформи децентралізації можуть переглянути нове районування. За його словами, райони все менше мають адміністративну функцію, а більшість повноважень відійшла на рівень громад.

Loading...