В Україні розслідують участь 250 іноземців у конфлікті на Донбасі

Гюндуз Мамедов Фото з відкритих джерел

Громадяни прибували на схід України з Європи, Азії та США

В Україні правоохоронці розслідують участь 250 іноземних громадян у збройному конфлікті на Донбасі. Про це повідомив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв’ю ZN.UA.

"У нас понад 20 тисяч кримінальних правопорушень у більш ніж п'яти тисячах проваджень. Ця статистика охоплює всі злочини, пов'язані зі збройним конфліктом. У них фігурує майже дев'ять із половиною тисяч осіб. З них - сотні громадян РФ. Що стосується інших іноземних громадян, то в нас є кримінальні провадження, зареєстровані за фактом участі 250 найманців із 31 країни світу", - заявив Гюндуз Мамедов.

За його словами, іноземці прибували на Донбас як з країн Європи, так і з Азії та Сполучених Штатів Америки. На території України вони займалися фінансуванням, організацію збройного конфлікту, а також брали участь у бойових діях. 

Заступник генерального прокурора наголосив, що в основному іноземці були снайперами, кулеметниками, розвідниками та артилеристами на боці НЗФ.  Зокрема, йдеться про незаконні формування "Восток", "Призрак", "Оплот", "Пятнашка" тощо. Також деякі з іноземців ставали командирами дивізіонів і рот.

Новини за темою: Ключовою ідеєю "плану Б" щодо Донбасу є введення миротворців, – речник делегації ТКГ

"Буквально з останнього - наприкінці жовтня в ЄРДР внесли факт вербування, фінансування, навчання найманців громадянином Фінляндії для участі в конфлікті у складі незаконних збройних формувань РФ. Свою "діяльність" він вів у своїй країні: вербував, збирав гроші, військове спорядження, покривав витрати на квитки, паспорти, візи. Був нагороджений медаллю "За освобождение Крыма", - зазначив Мамедов. 

Нагадаємо, нещодавно правоохоронці затримали в Україні групу іноземних неонацистів, які займалися вербуванням громадян. Попередньо встановлено, що члени угрупування причетні до вчинення терористичних проявів у різних країнах світу.

Loading...