В Україні розроблять низку законів щодо кримських татар, - МЗС

Фото з відкритих джерел

Корінними народами Криму є кримські татари, караїми та кримчаки

В Україні ведуть розробку нової редакції закону про національні меншини зокрема, про кримськотатарський народ, який історично проживає на анексованому півострові. Про це повідомили у пресслужбі МЗС України. 

"Проблематика визначення їхнього (кримських татар - ред.) статусу актуалізувалася з початком російської агресії. Вторгнення російських військ в Україну у лютому 2014 р. і триваюча окупація Криму істотно загострили проблему забезпечення прав кримськотатарського народу як корінного народу України", - наголосили в МЗС. 

У зв'язку з цим в Україні значну увагу приділяють питанням формування та реалізації державної політики етнонаціональної єдності, захисту прав корінних народів та гармонізації міжнаціональних відносин. Для цього планують розробити та ухвалити нову редакцію Закону України "Про національні меншини в Україні", а також законопроєкти "Про корінні народи", "Про статус кримськотатарського народу в Україні", "Про національно-територіальну автономію". 

Новини за темою: У Криму вчинили наругу над могилами кримських татар, - адвокат

Крім цього, в Україні мають намір прийняти нормативно-правові акти щодо вдосконалення фінансової підтримки з боку держави культурного розвитку корінних народів за участю МЗС. 

Зауважимо, в Україні корінним народом є кримські татари, караїми та кримчаки.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді України ухвалили постанову про звернення парламенту до ООН та інших міжнародних організацій стосовно вшанування жертв геноциду кримських татар та засудження порушень Російською Федерацією прав і свобод корінного народу півострова.

Loading...