В Україні повністю відсутня система контролю якості за ПЛР-тестами, – Сердюк

Фото з відкритих джерел

ПЛР-тестування потребує дуже чітких матеріалів на всіх етапах, каже президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів

В Україна повністю відсутня система контролю якості за ПЛР-тестами для виявлення хворих на коронавірус, зокрема взагалі відсутні спеціальні палички для забору зразків.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Експерт вказав на проблему під час тестування українців для виявлення коронавірусної інфекції COVID-19.

"В Україна повністю відсутня система контролю якості за ПЛР-тестами, тому навіть витрачати гроші на те, щоб отримати недостовірний тест, неконтрольований і, можливо, неякісний. Тому що, інший момент, ПЛР-тестування – це досить така цікава молекулярна технологія, яка потребує дуже чітких матеріалів на всіх етапах. Так от, в Україні взагалі відсутні спеціальні палички для забору зразків, в яких на кінці є такий спеціальний матеріал, яким забираються ці зразки і потім далі досліджуються. Якщо ці палички спеціальні відсутні, то про яку якість ми говоримо", – наголосив Віктор Сердюк.

Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів зауважив, що в Україні провели понад 2 мільйони ПЛР-тестувань для виявлення коронавірусу, і лише 10% з тестів виявилися позитивними. Експерт припустив, що кількість хворих з COVID-19 може бути більше, проте тести цього не показали.

Новини за темою: Україна вже почала отримувати ліки проти коронавірусу "Ремдесивір", - Ляшко

"Коли ми говоримо про експрес-тести, то це нормально, коли вони якісні. Інше питання – вони виявляють не саму хворобу, а людину, яка вже практично перехворіла. Тобто вона перехворіла, у неї визначилися антитіла, якщо вони з'явилися, і тоді цей тест виявляє антитіла", – сказав Віктор Сердюк.

Як повідомляли, в Україні станом на 18 жовтня зайняті 59,8% лікарняних ліжок, призначених для пацієнтів з підозрою на коронавірус COVID-19 або з підтвердженим діагнозом.

Нещодавно головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначав, що вітчизняна система охорони здоров’я витримає щонайменше 10 тисяч випадків COVID-19 на добу.

Loading...