В Україні потрібно залишити лише дві в'язниці, - Малюська

Денис Малюська Мін'юст

На думку міністра юстиції, в'язниці не виправляють людей

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що в Україні потрібно залишити лише дві в'язниці, не враховуючи слідчі ізолятори (СІЗО). Про це він сказав у програмі "Неофіційна розмова" на телеканалі ДІМ.

За його словами, модель реформи, яку має наслідувати Україна, як ідеал, - це модель Північної Європи, яка сфокусована на покараннях, не пов'язаних з позбавленням волі, а орієнтована на соціалізацію людей.

"Практики повного, на 180 градусів, розвороту моделі від "постсовкової", традиційно сфокусованої на в'язницях, на модель Північної Європи, не було. Тому ми змушені на час цієї дороги, по суті, винаходити велосипед", - зазначив голова Мін'юсту.

Міністр переконаний, що статистика, найжорсткіша і найправдивіша річ, показує, що в'язниці не виправляють людей.

"Виходять і далі скоюють злочини. Ці злочини часто є тяжчими, ніж за які людина перший раз сіла.

Я готовий експериментувати і бути першим у нових і неординарних рішеннях, навіть якщо вони викличуть обурення і заперечення в суспільстві", - сказав Денис Малюська.

Новини за темою: На день народження чиновника: Малюська презентував "подарункові сертифікати" в тюрми

Одним з таких нововведень стали платні камери, за які вже отримано 495 тис. грн, і ця послуга дуже затребувана.

"Дуже багато чого, що ми вже імплементували, в світі немає. Масові розпродажі в'язниць, коли йдеться про десятки, а то і сотні об'єктів... Цього не було ніде, тому це викликало інтерес. І ми будемо "піонерами" в цьому русі. Буде багато крику, галасу і критики всередині країни, але ми це вже проїхали. Ми знаємо, як з цим працювати. Тому все буде добре.

Зараз в'язниці, в яких є засуджені, не продаються, а в Україні нині пустують десятки в'язниць, на утримання яких з бюджету йдуть гроші - мінімум 10 млн грн на кожну щороку. І ми їх продамо, заощадимо на затратах, ще й гроші на цьому заробимо непогані, так скажімо", - переконаний очільник відомства.

Новини за темою: Малюська показав VIP-камери в СІЗО Одеси і закликав киян купувати сертифікати на них

Нагадаємо, раніше міністр юстиції України Денис Малюська розповів, що найдорожчий сертифікат за місяць перебування у платній камері СІЗО коштує 12 тис. гривень, і це камери у Київському СІЗО.Loading...