В Україні посилили захист безробітних та роботодавців на час карантину

Верховна Рада ІХ скликання Українські Новини

Відповідний законопроєкт підтримали 287 парламентарів

Верховна Рада України посилила захист безробітних, працівників і роботодавців на час карантину. Про це йшлося під час засідання парламенту. Трансляцію веде телеканал ZIK.

Законопроєкт №3486 щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) підтримали 287 нардепів із 225 необхідних.

Згідно з документом, розміщеним на сайті Верховної Ради, нардепи пропонують надавати допомогу по частковому безробіттю всім підприємствам, у тому числі і великим. Крім того, йтиметься не лише про карантин, пов’язаний із коронавірусом, але й про інші.

Крім того, в законі прописано термін, в який роботодавці повідомляють центру зайнятості про заплановане масове звільнення працівників. Загалом він має бути не меншим, ніж два місяці, а для держслужбовців – не меншим, ніж 30 календарних днів. Водночас будуть конкретизовані підстави для отримання підприємствами допомоги по частковому безробіттю через зупинку виробництва.

Важливо, що людям, звільненим із військової служби після участі в АТО/ООС без умови встановлення інвалідності, надаватимуть ваучери. А головам сімейних фермерських господарств дозволили платити єдиний соціальний внесок за себе і членів господарства.

Також Фонд соцзахисту інвалідів зможе використовувати кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати санкцій та пені, для надання роботодавцям компенсацій.

Новини за темою: Зміни до регламенту і захист місцевих бюджетів: Що розглядають сьогодні в Раді

Раніше повідомлялося, що з 1 грудня в Україні підвищився прожитковий мінімум, а відповідно і соціальні та трудові виплати, зокрема, розмір максимальної допомоги по безробіттю. Водночас розмір мінімальної допомоги по безробіттю залишився без змін.

Loading...