В Україні поновили видачі "пакунків малюка"

Пакунок малюка

Видаватимуть допомогу у закладах охорони здоров'я або в органах соціального захисту

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", що дозволило поновити видачі "пакунків малюка". Про це повідомила пресслужба ОП.

Зокрема, пакунок видаватиметься протягом 30 днів після народження дитини. А його вартість становитиме не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

У документі також прописано перелік отримувачів "пакунків малюка", якщо батьки відсутні: отримувачами можуть бути усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Видаватимуть допомогу у закладах охорони здоров'я або в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.

"Кабінет Міністрів має затвердити порядок надання "пакунка малюка", передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти", - додали у пресслужбі.

Новини за темою: Від 36 тисяч гривень: Степанов розповів, скільки коштуватимуть пологи з 2021 року

Нагадаємо, в липні Кабінет міністрів України скасував видачу "пакунків малюка" й почав виплачувати сім'ям із новонародженими дітьми 5 тисяч гривень замість натуральної допомоги. 

Згодом понад 70 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді України законопроєкт №3006а, яким запропонували скасувати монетизацію "пакунка малюка". У першому читанні відповідне рішення отримало 316 голосів "за".

Пізніше, 30 вересня, народні депутати підтримали в другому читанні законопроєкт №3006а, який закріплює видачу "пакунків малюка" на законодавчому рівні. Зазначається, що за відповідне рішення проголосували 264 парламентарі з 225 необхідних.Loading...