В Україні почався осінній призов - до армії заберуть понад 13 тисяч юнаків

Українська армія Фото з відкритих джерел

Цьогоріч призвуть на 1,5 менше строковиків

В Україні з 1 жовтня почався осінній призов. На строкову службу у жовтні-грудні призвуть 13 570 юнаків. Про це йдеться в розпорядженні, яке уряд ухвалив на засіданні 23 вересня.

"Призову підлягають 13 570 осіб. З них до Збройних сил – 7500 осіб, до Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб, Національної гвардії – 4970 осіб, Держприкордонслужби – 500 осіб. Загальний обсяг видатків у сумі 65,2 млн грн для проведення призову буде здійснюватися в межах відповідних бюджетних призначень. Показники чергового призову до Збройних сил зменшено на 1,5 тисячі осіб від раніше запланованого. Вивільнений фінансовий ресурс за рахунок зменшення призову до ЗС складатиме 6,4 млн грн", - повідомив заступник міністра оборони Ігор Старобінський.

За його словами, на строкову військову службу в жовтні-грудні 2020 року призиватимуться придатні за станом здоров’я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до відправлення у військові частини виповнилось 18 років, та старші особи, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від строкової служби.

Новини за темою: У МОН пояснили, як абітурієнтам отримати відстрочку від призову у 2020 році

Згідно з додатком, найбільше призовників буде у Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Львівській областях та м. Києві.

На ці потреби з Держбюджету передбачено понад 65,2 млн грн.

Також згідно з розпорядженням, Міністерству оборони, МВС (Нацгвардії, Адміністрації Держприкордонслужби), Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту потрібно до 3 жовтня 2020 року перерахувати кошти на рахунки обласних, Київського міського військового комісаріатів і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (після їх утворення) в обсязі, затвердженому по кожній області окремо.

Новини за темою: Рада ухвалила за основу законопроєкт про призов резервістів

Раніше повідомлялося, що Генеральний штаб Збройних сил України планує скоротити кількість громадян, яких будуть призивати на строкову військову службу, збільшивши для цього кількість військових за контрактом. 

Loading...