В Україні почали штрафувати людей за "паніку" в соцмережах

Фото з відкритих джерел

За словами адвоката, під статтю може попадати навіть влада

В Україні почали штрафувати громадян, які поширюють паніку серед населення у соцмережах. Про це повідомляє Pavlovsky News.

Як зазначається, згідно зі статею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення деякі громадяни можуть отримати покарання за "розповсюдження неправдивих чуток".

Зокрема, 25 березня житель Чернівців отримав штраф за поширення в Instagram інформації про те, що нібито всі заражені коронавірусом. Згодом суд назвав цей вчинок розповсюдженням паніки, за що чоловіка було покарано. 

Новини за темою: Вірус паніки значно серйозніший за коронавірус: МОЗ звернувся до українців

За цією ж статею були оштрафовані два жителя Житомирської області. Один з них є місцевим активістом, який перепостив жартівливий пост про можливий апокаліпсис. На опублікованому фото були зображені величезні черги на автобусній зупинці. 

За словами адвоката Сергія Войченка, стаття 173-1 дуже спірна. Під неї може підпадати навіть влада, адже від її імені їздять машини і просять залишатися людей вдома, посилаючись на пандемію COVID-19.

Новини за темою: У Києві та на вулицях інших міст країни спецавтомобілі з гучномовцями розповідатимуть про дотримання карантину

Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України викрила мешканку Львова, яка розміщувала в інтернеті фейкову інформацію про розповсюдження COVID-19 та посилювала панічні настрої серед населення.

 

Loading...