В Україні почало діяти нове карантинне зонування: Що змінилося

Фото з відкритих джерел

Нове зонування визначили минулого тижня

З понеділка, 19 жовтня, в Україні почав діяти новий поділ регіонів на карантинні зони, відповідно до якого вісім обласних центрів потрапили до червоної зони. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як зазначається, у червоній зоні, в яку потрапили Суми, Івано-Франківськ, Лисичанськ, Полтава, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Чернівці та Чернігів, оновлений протокол дозволяє продовжити роботу громадського транспорту, ТРЦ і магазинів (крім Донецької області).

Окрім цього, в Івано-Франківській, Полтавській, Харківській і Хмельницькій областях дозволена робота шкіл, коледжів, закладів вищої освіти, але рішення про канікули приймає місцева влада.

Робота закладів громадського харчування дозволена в Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Новини за темою: У МОЗ запропонували збільшити штрафи за порушення карантину в 100 разів

Також у населених пунктах і районах Житомирської, Одеської, Луганської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей дозволена посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення.

У Донецькій області можна відвідувати установи і заклади, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім'ям з важкими життєвими обставини.

Щодо помаранчевої зони, то сюди потрапили Вінниця, Луцьк, Дніпро, Ужгород, Київ, Львів, Одеса, Рівне, Херсон та Черкаси.

На цій території заборонена робота хостелів, турбаз і т. д. (крім готелів); розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планових госпіталізацій в лікарні; спортзалів, фітнес-центрів, крім тих, які приймають відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів, установ культури; прийом нових змін в дитячі табори.

Новини за темою: За добу в Україні підтвердили 4 766 нових випадків коронавірусу

Також оновлений протокол передбачає заборону масових заходів за участю більше ніж 20 осіб та роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00.

До жовтої зони потрапили Запоріжжя, Калуш та Бровари. Тут продовжує діяти заборона на відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають "кризові" послуги.

Також нещодавно запровадили такі обмеження: заборона проведення масових заходів за участю понад 30 осіб та роботи закладів харчування з 22:00 до 7:00.

На території зеленої зони залишається обов'язковим носіння маски чи респіратора в приміщеннях та перевезення людей у громадському транспорті у межах кількості сидячих місць.

Новини за темою: Коронавірус в Україні забрав життя ще однієї дитини, - Степанов

Нагадаємо, минулого тижня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 15 жовтня оновила зони карантину, з повним списком населених пунктів ви можете ознайомитися тутLoading...