В Україні запровадили щорічну індексацію розміру аліментів

Фото з відкритих джерел

Закон набрав чинності з 25 вересня

В Україні почав діяти Закон України № 831-IX щодо проведення щорічної індексації аліментів. Його було опубліковано напередодні в парламентській газеті "Голос України". 

Як зазначається, вносяться зміни до статті 71 Закону України "Про виконавче провадження". Тепер виконавець зобов'язаний щорічно проводити індексацію розміру аліментів, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

Також у законі вказано, що індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Новини за темою: Поліція почала відбирати водійські посвідчення у неплатників аліментів

"У разі самостійного надіслання стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю чи фізичній особі, зазначеним у частині першій статті 7 цього Закону, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", - йдеться в законі. 

Новини за темою: Житель Канади спалив мільйон доларів, щоб не платити аліменти дітям

Нагадаємо, 1 вересня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №3112, який запроваджує індексацію розміру аліментів.

Loading...