В Україні планують посилити захист дітей від сексуального насильства

Відповідний законопроєкт має розглянути Верховна Рада

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Верховна Рада планує розглянути законопроєкт про посилення захисту дітей від сексуального насильства впродовж двох пленарних тижнів. Про це йшлося під час засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності, передає пресслужба Верховної Ради.

Зазначається, що нардепи мають проголосувати за відповідний документ у першому читанні, адже на фоні пандемії коронавірусу зростає кількість випадків сексуального насильства. "Це новий виклик для всіх нас. Для цього ми розробили новий законопроєкт... №3055. Ми очікуємо, що він буде розглянутий у Верховній Раді у першому читанні протягом двох наступних пленарних тижнів. Ми сподіваємось, що у нас буде можливість прийняти цей законопроєкт у першому читанні", – сказав голова Комітету Денис Монастирський.

Відомо, що в законопроєкті прописаний принцип, за яким законодавство про охорону дитинства поширюватиметься на тих, кого є підстави вважати дитиною до встановлення віку особи. Крім того, конкретизуються заходи щодо захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками. Це стосується порядку виявлення таких дітей, проведення опитування постраждалої дитини.

Також планують запровадити обчислення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності з дня досягнення повноліття потерпілою дитиною та доповнити Кримінальний кодекс кількома статтями.

Новини за темою: МВС та Мінцифри презентували освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству. За словами президента, указ спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство.

 

 

Loading...