В Україні особисті дані майже 7 тисяч військових "зливають" через Telegram-бот

Фото з відкритих джерел

Це може завдати суттєвої шкоди обороноздатності держави

Персональні дані майже семи тисяч українських військовослужбовців незаконно розголошують через Telegram-бот. Про це повідомили у пресслужбі уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

"Виявлено чат-бот в месенджері Telegram, в якому оприлюднено табличний файл з персональними даними. Загалом список містить дані щодо 6 907 військовослужбовців", – йдеться у повідомленні. 

Зокрема, під персональними даними маються на увазі ПІБ, номери військових частин, а також стверджувальні дати самовільного залишення військових частин. У зв'язку з цим в СБУ та Нацполіцію було направлено листи з проханням негайно заблокувати Telegram-бот та вжити інші невідкладні заходи. 

Новини за темою: Поліція викрила Telegram-канал, який розповсюджував персональні дані українців

За попередньою інформацією, поліція відкрила за цим фактом провадження за частиною 1 статті 182 ("Порушення недоторканності приватного життя") Кримінального кодексу України.

Однак в Офісі обмудсмена наголосили, що станом на 7 серпня бот продовжує оприлюднювати персональні дані військових, що "в умовах військової агресії з боку Російської Федерації також може завдати істотної шкоди обороноздатності держави".

Нагадаємо, раніше Державне бюро розслідувань запідозрило посадовців Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби у "зливі" персональних даних українців через Telegram та почало розслідування.

Loading...