Україна визначилася з фільмом-претендентом на "Оскар": Про що він

Фільм "Атлантида" Фото з відкритих джерел

Україну представить фільм про Донбас "Атлантида"

Сьогодні, 24 вересня, Український Оскарівський комітет обрав фільм, який побореться за премію "Оскар" у категорії "Найкращий іноземний повнометражний фільм". Ним стала стрічка Валентина Васяновича "Атлантида", повідомляє пресслужба комітету у Facebook.

Зазначається, що вибір Оскарівського комітету ще не гарантує місце для фільму в числі претендентів на "Оскар". Картина потрапляє в так званий лонг-лист (попередній список можливих номінантів на премію), який буде розглянуто Американською кіноакадемією. Тільки після цього представники Академії сформують шорт-лист (остаточний список претендентів на "Оскар") з обмеженою кількістю місць у кожній номінації.

Довідка:

Події драми-антиутопії "Атлантида" розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернуто до складу України, але його території визнані непридатними для проживання. Однак на тлі спустошення народжується нова любов.

Всі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Зйомки фільму проходили в Маріуполі та Києві.

У широкий український прокат стрічка вийде 5 листопада.

До слова, 93-я церемонія вручення премії "Оскар" за досягнення в галузі кінематографа 2020 року відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

Новини за темою: "Оскар" за права людини: Чому нові критерії оцінювання фільмів викликали осуд

Нагадаємо, Український Оскарівський комітет на національному відборі для отримання премії "Оскар" обирав переможця серед трьох претендентів: драми "Атлантида" - режисера Валентина Васяновича, ліричної комедії "Мої думки тихі" - режисера Антоніо Лукича та документальної стрічки "Земля блакитна, ніби апельсин".

Loading...