Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В Україні не залишилося боєприпасної галузі, треба створювати з початку, - "Укроборонпром"

Голова державного концерну "Укроборонпрому" Ігор Фоменко РБК-Україна

Єдиний український патронний завод залишився на непідконтрольній уряду території Луганської області

В Україні не залишилося боєприпасної галузі, а жоден вітчизняний завод не зможе організувати повний цикл виробництва боєприпасів у найближчі кілька років. Про це повідомив голова державного концерну "Укроборонпром" Ігор Фоменко в інтерв'ю "РБК Україна". 

Так, Україна протягом останніх років закуповує боєприпаси за кордоном. За словами Фоменка, причиною цього є те, що єдиний український патронний завод залишився на непідконтрольній уряду території Луганської області.  

"В Україні не залишилося боєприпасної галузі, її по суті треба створювати з самого початку. Починаючи від дрібних до великих калібрів. Зараз все це купується. Звичайно, використовуються і складські залишки, але серед них є й такі, у яких термін експлуатації закінчується, вони іноді втрачають свої характеристики за час перебування на складах", - пояснив голова "Укроборонпрому". 

Крім цього, Фоменко наголосив, що наразі жоден український завод не зможе організувати повний цикл виробництва боєприпасів у найближчі пару років.

Новини за темою: Дві третини йде на експорт: В "Укроборонпромі" розповіли, яку зброю найчастіше купують іноземці

"Повного циклу виробництва немає... В рамках підприємств "Укроборонпрому" проєктів з виробництва боєприпасів малого калібру також немає", - додав він. 

Водночас очільник "Укроборонпрому" наголосив, що в Україні продовжуються навчання військових, у зв'язку з чим є необхідність поповнення складських запасів. 

"Тому, все що можуть виробляти в Україні, треба робити, адже у нас високий і виробничий, і науково-технічний потенціал. Наприклад, конструкторське бюро "Луч" – це один зі світових лідерів у розробці ракетних систем, високоточної зброї", - наголосив Ігор Фоменко. 

Новини за темою: Посли G7 закликали до продовження реформи "Укроборонпрому"

Нагадаємо, минулого місяця в "Укроборонпромі" заявили, що київський завод "Маяк" розробив нову модель міномета, яку можуть поставити на озброєння до кінця 2020 або у 2021 році.

Loading...