В Україні наступного тижня можуть з'явитися тести, які визначатимуть COVID-19 за 15 хвилин, - Ляшко

Віктор Ляшко Українська правда

У МОЗ запевнили, що достовірність цих тестів така ж, як і в тесту ПЛР

Наступного тижня в Україні можуть з’явитися нові експрес-тести на коронавірус COVID-19, які показуватимуть результати за 15-30 хвилин. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода.

Як зазначається, нещодавно додатково до тестувань методом ПЛР з’явилися нові експрес-тести на антиген. За словами Ляшка, вони визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. 

"Ми робимо все можливе, щоб найближчим часом, на наступному тижні в Україні вже з’явилися ці тести, які будуть безкоштовні для людей, можуть тестуватися сімейним лікарем, мобільною бригадою", - зазначив заступник глави МОЗ. 

Новини за темою: Україна планує через два тижні запустити у промислове виробництво вітчизняні тести на антиген

Також Віктор Ляшко додав, що нові експрес-тести лікарі можуть зробити пацієнтам відразу при госпіталізації. Так як результати діагностики будуть готові через 15-30 хвилин після проведення тесту і без спеціальних лабораторних умов.

Водночас головний санітарний лікар запевнив, що достовірність цих тестів така ж, як і в тесту ПЛР.

Нагадаємо, напередодні Віктор Ляшко повідомив, що найближчим часом Міністерство охорони здоров'я України очікує отримати ПЛР-тести для визначення щонайменше п'яти інфекційних захворювань. 

Loading...