У МОЗ анонсували появу тестів, які з одного зразка визначать - грип чи COVID-19 у хворого

Віктор Ляшко Українська правда

МОЗ очікує на створення тесту, який буде визначати різні види вірусів

Міністерство охорони здоров'я направило вченим замовлення на розробку тест-систем, які визначатимуть з одного зразка, на що хворіє пацієнт: на грип, парагрип чи коронавірус COVID-19. Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив в ефірі одного з телеканалів, повідомляє "РБК-Україна".  

За словами Ляшка, наразі МОЗ тісно співпрацює з Інститутом молекулярної біології щодо цього питання. 

"Ми з ними сиділи за круглим столом і дійшли до того рішення, що сьогодні тест-систем, які діагностують коронавірусну хворобу, величезна кількість. У той же час нам потрібно готуватися до сезону, коли до COVID-19 приєднається грип, парагрип та інші 200 грипоподібних захворювань", - пояснив головний санітарний лікар України. 

Новини за темою: Степанов розповів, які умови необхідні для проведення ПЛР-тесту

Зазначається, що вчені пообіцяли створити тест-систему, яка буде визначати різні види вірусів. 

"Наші академіки сказали, що вони зроблять тест-систему, яка дозволить нам з одного зразка виявляти чітко - це буде на 5-6 плашок панелей і чітко буде показувати - чи це грип, парагрип чи коронавірусна хвороба", - додав Ляшко. 

Водночас він наголосив, що наразі вчені, які могли б виготовити систему, вже отримали відповідне замовлення від МОЗ. 

Нагадаємо, нещодавно Віктор Ляшко заявляв, що в Україні зросли потужності як приватних, так і державних лабораторій, що дозволяє проводити до 130 тисяч тестів на COVID-19 за тиждень. Loading...