В Україні майже 70 військовослужбовців вважаються зниклими безвісти, – Зарецька

Фото з відкритих джерел

Наразі обліком зниклих в зоні ООС та на непідконтрольних територіях займається СБУ

В Україні за даними Збройних сил 69 військовослужбовців вважаються зниклими безвісти. Про це повідомила керівниця офісу уповноваженого президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Наталія Зарецька, передає пресслужба Офісу президента.

За словами чиновниці, загальний облік зниклих безвісти в зоні проведення АТО/ООС, а також на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях здійснює СБУ через створений у її складі Об’єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих у районі проведення ООС.

Водночас Зарецька повідомила, що законодавством передбачене створення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Його адміністратором має бути державне підприємство, підконтрольне Мін’юсту, а держателем – Комісія. "Технічно Єдиний реєстр може бути створений та запущений в роботу за півроку, якщо відповідне фінансування буде передбачене", – висловилася чиновниця.

Новини за темою: У Запоріжжі зник професор одного з вишів

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що обміну утримуваними між Києвом та ОРДЛО до Нового року не відбудеться через відхилення цієї пропозиції представниками НЗФ та Росії. Зазначалося, що в Москві та ОРДЛО звинувачують Київ у невиконанні зобов'язань.

Loading...