В Україні хочуть ввести нову категорію дорожнього руху

В Україні планують ввести категорію користувачів персонального легкового електротранспорту Фото з відкритих джерел

Користувачів електричних скутерів, сигвеїв, гіробордів та гіроскутерів планують зробити повноцінними учасниками транспортного руху

Депутати Верховної Ради 4 вересня прийняли за основу в першому читанні законопроєкт №3023 про запровадження в Україні нової категорії учасників дорожнього руху - користувачі персонального легкового електротранспорту. Про це свідчать дані на сайті парламенту. 

Зокрема, текст документу передбачає встановлення прав та обов'язків під час пересування для цієї категорії як для учасників дорожнього руху. 

Так, до користувачів персонального легкового транспорту належать особи, які пересуваються за допомогою одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, який рухається за допомогою електричного двигуна. Сюди належать електричні скутери, сигвеї, гіроборди, гіроскутери тощо. Зауважимо, під цю категорію не підпадають велосипеди та інвалідні коляски, обладнані електродвигунами. 

Новини за темою: Рада планує звільнити від податків ввезення електрокарів і комплектуючих

Зазначається, що користувачі персонального легкового електротранспорту мають право їздити велосипедними доріжками. Однак, у разі їхньої відсутності - по краю проїздної частини дороги, вулиці чи по узбіччю. 

Основні обов'язки нової категорії:

  • використовувати справний та належним чином обладнаний електротранспорт;
  • рухатися по спеціально відведених дорогах попутно із загальним потоком транспортних засобів;
  • транспорт повинен бути обладнаний звуковими сигналами та світлоповертачами (вимога щодо звукового сигналу не поширюється на випадки, коли така функція не передбачена виробником);
  • не використовувати засоби зв'язку, тримаючи їх у руці;
  • не керувати транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. 

Наразі законопроєкт готується на друге читання.

Нагадаємо, нещодавно міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до Верховної Ради з проханням розробити та внести зміни до законодавства про дорожній рух й визначити, як, де і за якими правилами можуть їздити електросамокати в містах. 

 

Loading...