В Україні хочуть створити мобільні групи для розслідування злочинів на Донбасі

Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов Прокуратура АР Крим

Таким чином правоохоронці намагаються активізувати розслідування та знайти нові докази

Офіс генерального прокурора України планує створити шість мобільних груп, які будуть займатися розслідуванням злочинів на Донбасі. Про це повідомив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов в інтерв’ю ZN.UA.

За його словами, групи повинні фіксувати грубі порушення міжнародних гуманітарних норм, прав людини, які мали місце в певний період часу на конкретній території. Зокрема, йдеться про території, визволені у 2014–2015 роках.

"Хоча минуло більше п'яти років, на місці подій можуть залишатися докази, важливі для розслідувань, свідки й жертви, які допоможуть відновити хронологію подій", - зазначив Мамедов. 

Новини за темою: Амністія на Донбасі не буде стосуватися всіх, і її не варто боятися, - Зеленський

Попередньо в Україні планують створити шість таких груп терміном на півроку. Розподіл їхньої роботи відбуватиметься за територіальним принципом. 

"Наприклад, одна група — Авдіївка—Красногорівка—Мар’їнка Донецької області, друга — Маріуполь і т.п. До таких місій з установлення фактів мають входити прокурор, слідчий, а в окремих випадках і експерти — судово-медичні, балісти, екологи та представники Міноборони", - додав заступник Офісу. 

Нагадаємо, перед цим Гюндуз Мамедов повідомив, що станом на листопад 2020 року в Україні правоохоронці розслідують участь приблизно 250 громадян різних країн у збройному конфлікті на Донбасі. 

Loading...