live

В Україні є три види тест-систем для виявлення коронавірусу, – генетик

Українців вже евакуйовано з Китаю

Фото з відкритих джерел

А створення вакцини від коронавірусу – це тривалий процес, каже Олександр Коляда

В Україні багато клінік уже запроваджують тестування на предмет виявлення коронавірусу і до них можна буде звернутися за цим тестом.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив український генетик, популяризатор науки, ведучий науково-популярного телешоу "Експерименти" Олександр Коляда.

Олександр Коляда розповів про українську розробку – тести для виявлення коронавірусу. З його слів, роботу над ними завершили у першій половині лютого, тести вже готові і деякі лабораторії уже навіть мають їх у себе, тож в Україні багато клінік запроваджують таке тестування і туди можна буде звернутися за цим тестом.

Генетик пояснив, що на державному рівні тим людям, які є у зоні ризику, такі тести проводитимуть безкоштовно, а ось комерційні лабораторії встановлюватимуть власні ціни на таке обстеження.

Новини за темою: На відновлення СЕС будуть потрібні роки, – Володимир Кацман

"Ми робимо все можливе, щоб держава тим людям, які цього тесту потребують насамперед, робила його безкоштовно", – зазначив Олександр Коляда.

З його слів, є понад 10 видів тест-систем на виявлення коронавірусу, які працюють по-різному. Зараз в Україні є три тест-системи – одна закордонна і дві вітчизняного виробництва.

Ведучі поцікавилися, чи можливо створити вакцину від коронавірусу, який нині шириться світом. Генетик зазначив, що це – довготривалий процес, зокрема створення вакцини від інших хвороб триває від трьох місяців до року.

Як повідомляли, за минулу добу в Китаї від коронавірусу померли ще 150 осіб, тож кількість жертв зросла до 2592.

Нагадаємо, евакуйовані з Уханя громадяни України прибули на батьківщину 20 лютого. Українців доставили до санаторію "Нові Санжари" у Полтавській області. Однак це сподобалося не всім мешканцям. 

Невдоволені місцеві жителі влаштували протести проти приїзду громадян України з Китаю. Під час акцій сталися сутички та масові зіткнення. Розгнівані демонстранти кидали каміння та бруківку в автобуси, де були перелякані українці.

Loading...