В Україні до кінця літа запустять електронні лікарняні

Повноцінна робота сервісу почнеться наступного року

Укрінформ

Заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер заявив, що МОЗ запустить електронні лікарняні в тестовому режимі до кінця літа. Про це йшлося на щоденному брифінгу щодо протидії коронавірусу.

Повідомляється, що наразі існує дві моделі впровадження системи: спрощена та цільова. Спрощена модель передбачає роботу спеціального вебпорталу на сайті Пенсійного фонду, де лікар зможе вносити дані про хворого й ставити електронний підпис. Далі відповідна інформація буде передаватися іншим службам в автоматичному режимі.

Новини за темою: МОЗ веде переговори про закупівлю "Ремдесивіра" для лікування COVID-19

Цільова модель полягає в тому, що лікар може виписувати електронні лікарняні за допомогою вже працюючої системи eHealth, яка містить інформацію про пацієнтів.

Запустити електронні лікарняні в тестовому режимі планується до кінця літа. Повноцінну роботу обіцяють розпочати у 2021 році. Система буде інтегрована у внутрішні сервіси усіх лікарень в незалежності від форми власності.

Новини за темою: У Київраді розкрили вартість лікування одного пацієнта з COVID-19

Нагадаємо, електронні лікарняні планували запустити в Україні ще у квітні. Це мало прискорити процедуру отримання страхових виплат та зменшити шахрайство навколо цієї теми. Пізніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що з запуском проєкту виникли проблеми через пандемію коронавірусу.

 Loading...