Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В Україні абітурієнтів з ОРДЛО та Криму хочуть безкоштовно готувати до вступу

Абітурієнтів з ТОТ хочуть безкоштовно готувати до вступу Фото з відкритих джерел

Однак у бюджеті-2021 не передбачено коштів на такі курси

В Україні з 2021 року для абітурієнтів з тимчасово непідконтрольних територій України планують запустити безкоштовні підготовчі курси. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко на онлайн-форумі "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса", передає "Радіо Свобода". 

"Підготовчі курси працюватимуть. Це норма закону, й вона має виконуватися. Ми наразі над цим працюємо", – заявив Вітренко.

Однак голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак наголосив, що наразі в проєкті державного бюджету на 2021 рік не передбачено впровадження підготовчих курсів.

"Ми для того й існуємо в парламенті, щоб виправляти деякі помилки. Тому ми внесли окрему правку щодо забезпечення фінансування підготовчих курсів. До другого читання ми боротимемося за додаткові 100 млн грн на окрему бюджетну програму, яка дасть змогу організувати такі підготовчі курси", - зазначив Бабак. 

Новини за темою: Вступ абітурієнтів з окупованих територій у ВНЗ без ЗНО: Для чого потрібен цей закон і що з ним не так?

Крім цього, у Раді планують домогтися виплати стипендії та виділення місць у гуртожитках для дітей, які приїдуть на підконтрольну територію України після 10 класу для участі у підготовці до вступу в українські виші.

Нагадаємо, цього року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє дітям з непідконтрольних територій Донецької, Луганської областей та Криму вступати до всіх вишів України без необхідності складання ЗНО.

Loading...