В УГКЦ розглядають можливість примирення з іншими православними церквами України

Фото з відкритих джерел

В УГКЦ почали доповнювати екуменічну концепцію, аби оновити своє бачення відносин з усіма православними церквами України, пише телеграм-канал Churcher з посиланням на власні джерела.

Там планують створити "дорожню карту" типу УГКЦ-ПЦУ, в якій опишуть кроки до примирення та зближення з усіма православними церквами. Так, ви добре зрозуміли. УГКЦ продовжує вірити в Єдину українську церкву, яка б поєднала всіх українців. На думку творців цієї концепції, теоретично після отримання автокефалії об’єднати українців мала ПЦУ, яка з цим не впоралася, і відтепер саме уніати мають виступити каталізатором української єдності.

У цілому ця концепція відповідає бажанню Верховного Архієпископа Києво-Галицького Святослава побудувати з УГКЦ справжній Патріархат. До загального об’єднання ще далеко, але використати можливість побути посередником між конфліктуючими православними можна вже зараз. Це допоможе голові УГКЦ набрати ще кілька пунктів в очах Папи Римського, який попри всі очікування не надав УГКЦ статус Патріархату влітку 2019 року.

Задача дійсно непроста, але якщо архієпископ Святослав її розв’яже, не дуже велика УГКЦ (до неї належать ~8,2 % громадян країни), набравши необхідні бали, буде абсолютно рівною з українськими православними церквами, яких вона якщо не об’єднає, то вже принаймні примирить. І вже тоді можна буде претендувати або на патріархат власної церкви, або на ключову роль в майбутньому православному об’єднані.

Поки що все звучить фантастично, але якщо це так поважно розглядають у керівництві УГКЦ, значить, вони справді в це вірять. До того ж, якщо керуватися логікою, з єдиним вже об’єднаним православним організмом або хоча б з декількома примиреними церквами вести діалог легше, ніж з кожною окремою церквою.

Ми не знаємо, наскільки це реально. На нашу думку, минуло вже багато сторіч і подій, які принесли багато розділень. Але ми, як і Святослав, плекаємо надію на світле майбутнє, ми також, як він, хочемо Єдиної Церкви в Єдиній Країні. Просто підходимо до цього з точки зору раціональності, яка нам говорить, що об’єднати греко-католиків і українських православних - прихильників різних духовних центрів - майже нереально.

Так чи інакше, виникає закономірне питання – навіщо це все? Що насправді має на меті архієпископ Святослав? Використовуючи проблематику екуменізму, таки збудувати греко-католицький Патріархат або увійти в історію в якості об’єднувача Церкви Київського Хрещення?

Loading...