В Telegram з'явились боти, які продають персональні дані українців, - ЗМІ

Шахраї купували бази даних з конфіденційною інформацією

Фото з відкритих джерел

За даними видання, боти, ймовірно, беруть дані з вкраденої бази користувачів ПриватБанку

У месенджері Telegram з'явилися два боти, які за номером телефону шукають та видають персональні дані українських користувачів за гроші. Про це повідомляє AIN.

Як зазначається, у чат-боті "Досьє" за гроші за номером телефону можна було отримати ПІБ користувача, дату народження, серію і номер паспорта, прописку та ІПН. Однак, наразі цей бот вже закритий та не працює.

За даними видання, боти, ймовірно, беруть дані з вкраденої бази користувачів ПриватБанку.

"Другий бот ще працює, тому ми не наводимо в матеріалі його назву і посилання", - зазначили в AIN.

AIN

За попередньою інформацією, цей бот працює за схожою схемою і теж за гроші. Зокрема, 10 запитів в ньому коштують $50, 50 — $100, 200 — $200. За даними AIN.UA, обидва боти використовують одну і ту ж базу. 

Водночас у ПриватБанку відзначили, що знають про цих ботів та вже звернулися з цього приводу до правоохоронних органів. 

"Ми виявили цей чат-бот 23 квітня і подали заяву в поліцію для відкриття кримінального провадження. Також ми в черговий раз звернулися до клієнтів з попередженням про небезпеку передачі особистих даних в подібних шахрайських ботах. Нам невідомі джерела даних у таких шахраїв, ми сподіваємося з'ясувати їх за допомогою правоохоронних органів", - зазначили в банку.

Нагадаємо, раніше заступник голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив, що Україна направлятиме листи засновникам Telegram братам Дуровим із проханням розкрити власників анонімних каналів. 

Loading...