До реформи медсистеми можуть повернути ідею співоплати, - Квіташвілі

Александр Квіташвілі

Водночас невідомо, коли такий принцип буде реалізовано

Глава експертної ради при парламентському комітеті здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Олександр Квіташвілі заявив, що в реформування системи охорони здоров'я можуть повернути співоплати або доплати за медпослуги. Про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна"

"У нас і в багатьох країнах поняття співоплати і доплати змішуються. Є співоплати, co-payment - це участь пацієнта в чомусь. Наприклад, в деяких країнах пацієнт доплачує якусь частину за медпослуги або ліки. Але є доплата, коли пацієнт доплачує за збільшення свого пакета. Якщо держава заплатить за це якусь частину, близьку до ринкової вартості, то, думаю, пацієнт зможе доплатити", - пояснив він.

Також Квіташвілі наголосив, що доплата або співоплата не може становити значну частину оплати медпослуги, адже в іншому випадку втрачається сама суть ідеї. 

Новини за темою: Зеленський: Ми почали краще захищати медичних працівників

"Коли держава платить за послугу 10% вартості, то доплата втрачає сенс - громадяни не платитимуть 90%. Але якщо доплата становитиме до 30%, вони зможуть доплатити, зможуть вибрати, звернутися їм в районну лікарню або в першокласні приватні клініки, де держава заплатить за них 70%", - сказав Квіташвілі.

Окрім цього, у випадку, якщо буде дозволена доплата або співоплата послуг для приватних клінік, конкуренція на ринку медпослуг зросте багаторазово.

"У нас було дуже багато розмов, як це зробити. І це потрібно робити - створити умови, де всі рівні і є конкуренція. Нам потрібно створити умови, коли держава буде купувати медпослуги, в тому числі і у приватних клінік. Це набагато ефективніше, ніж створювати ці послуги в державних лікарнях", - підкреслив він.

Новини за темою: Степанов заявив про стрімке скорочення рівня захворюваності на COVID-19 серед медиків

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський під час селекторної наради заявив, що медичній системі потрібно готуватися до другої хвилі епідемії коронавірусу з огляду на ситуацію із захворюваністю, яка склалася зараз.Loading...