Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В ОРДЛО гірників вербують до шахт РФ, - представник омбудсмена

Фото з відкритих джерел

Гірники з Донбасу виїжджають до Росії, бо там зарплатню їм виплачують більш менш вчасно, тоді як в ОРДЛО багатьом шахтарям досі не погасили заборгованість

Шахтарі з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей масово виїжджають на роботу в шахтах Росії. Про це 15 листопада повідомив представник уповноваженого з прав людини Верховної Ради в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський у Facebook

За словами представника омбудсмена, в ОРДЛО працюють так звані рекрути з Російської Федерації, які запрошують шахтарів працевлаштуватись на шахти РФ у Кемеровську, Ростовську області, Хабарівський край. Однак, для цього їм необхідно оформити російські паспорти за спрощеною процедурою.

Як зазначається, впродовж 2020 року в ОРЛО так звана влада закрила 19 шахт, а в ОРДО - 22 шахти. У той же час на Донбасі почали посилено працювати рекрути з Росії.

"За нашою інформацією на шахти РФ виїжджають цілі бригади шахтарів з ОРДЛО, вони пояснюють це тим, що на шахтах РФ зарплатню виплачують більш менш вчасно, в той час, як окупанти в ОРДЛО багатьом шахтарям досі не погасили заборгованість, а виїхати на заробітки до інших країн під час пандемії практично неможливо", - зазначив Павло Лисянський. 

Новини за темою: У Кривому Розі шахтарів судять за участь у підземному страйку

Водночас у Східній Правозахисній Групі переконані, що закриття шахт - це продумана стратегія РФ, метою якої є забезпечення своїх шахт робочою силою.

"В РФ на шахтах зарплатні низькі, порівнюючи їх з тим навантаженням та об’ємом роботи, і громадяни РФ, які працюють на тих шахтах дуже часто протестують, але РФ вирішила зробити таку конкуренцію за рахунок мешканців ОРДЛО, громадян України. Тобто шахти закрили, а працездатне населення інтегрувало до себе на шахти", - додав представник омбудсмена.

Новини за темою: Підземний протест: Волинець заявляє про посилення тиску на шахтарів

Нагадаємо, у жовтні Міністерство енергетики підготувало проєкт Концепції реформування вугільної галузі, яка передбачає приватизацію та інтеграцію кількох державних шахт у Львівській та Донецькоій областях. 

Loading...