В ОРДЛО до російської армії почали призивати громадян із паспортом РФ

Фото з відкритих джерел

Водночас люди, які отримають російські паспорти, не мають соціальних гарантій

Громадян з окремих регіонів Донецької і Луганської областей, які мають російські паспорти, вже почали призивати до Збройних Сил Російської Федерації. Про це заявив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський, повідомляє Укрінформ

"Ще на початку 2019 року в січні офіс Уповноваженого (ВРУ з прав людини, – ред.) заявляв, що РФ готується до паспортизації місцевого населення. У травні 2019 року в ОРДЛО почали видавати вже російські паспорти… І зараз там нарощується потенціал видачі цих паспортів. І вже, як мені доповідають правозахисники, є громадяни, які отримали російські паспорти, і їх вже призивають до ЗС РФ", - розповів Лисянський під час презентації звіту "Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО".

Новини за темою: За російські паспорти для українців судитимуть тих, хто змушував їх отримувати, – Офіс генпрокурора

Окрім цього, він наголосив, що у людини, яка отримала такий "псевдоросійський паспорт", немає соціальних гарантій, як, наприклад, право на пенсію, однак є обов'язок служити в регулярній армії РФ.

За словами представника, у звіті також викладені факти, як дітям 15-16 років, тобто учням шкіл ОРДЛО 9-11 класу, прискорюють видачу паспортів так званих НЗФ, для того, щоб вони швидше отримали так звані паспорти РФ.

Новини за темою: Росія не скасує видачу своїх паспортів на Донбасі, - Пєсков

Нагадаємо, на засіданні 25 листопада Кабінет міністрів розширив перелік паспортів Російської Федерації, які не визнає українська сторона.

Loading...