В Офісі Зеленського назвали три шляхи отримання вакцини від коронавірусу

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква Фото з відкритих джерел

Україна може як купувати препарат у держав-членів ЄС, так і отримати її після виробництва на українських підприємствах

Україна може отримати вакцину проти коронавірусу COVID-19 кількома шляхами, в тому числі у результаті виробництва препарату на українських потужностей. Про це повідомив заступник голови Офісу президента Ігор Жовква в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". 

Так, нещодавно президент Володимир Зеленський зазначав, що в Україні існують фармацевтичні потужності, які готові виробляти таку вакцину в Україні. За словами заступника глави ОП,  якщо європейським компаніям підійдуть українські виробничі потужності, такий препарат швидше потрапить до України.

"Очевидно, що виробляючи її для інших країн, ми також будемо виробляти її для себе за відповідними угодами. Це один шлях. Але тут мають між собою говорити спеціалісти, фармацевти, подивитися на наші потужності, оцінити їх. Я так розумію, вони доволі потужні, ефективні і сучасні, але тут мають говорити фахівці", - зазначив Ігор Жовква. 

Другий варіант передбачає купівлю Україною вакцини, призначеної для держав-членів ЄС. Однак, це можливо за умови надлишку препарату в європейських країнах. 

Новини за темою: Україна має потужності для виробництва вакцини від COVID-19, - Зеленський під час зустрічі з Джонсоном

Крім цього, існує третій варіанти отримання вакцини проти COVID-19: з огляду на те, що Україна приєдналася до відповідних механізмів щодо державних закупівель, вона може бути в черзі з країн-партнерів.

"Ці три шляхи всі є реальними. Можливо, всі з них якраз і будуть реалізовані. І я думаю, що на той час, коли вакцина вже буде вироблена, випробувана і поставлена на виробництво, Україна точно не буде пасти задніх в отриманні цієї вакцини. Але поки що ми говоримо лише про теоретичні речі", - додав заступник голови Офісу президента.

Новини за темою: Куди летить Супутник V: Чи працює російська вакцина від коронавірусу і чи візьме її Україна

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначав, що фармацевтичні підприємства України спроможні виготовляти приблизно 30-40 мільйонів доз вакцини від коронавірусу COVID-19 кожного року. 

Loading...