В Офісі президента пояснили, чому тему корупції винесли на опитування

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Шляхом проведення опитування влада намагатиметься зробити українську політику "більш сучасною"

Тему посилення покарання за корупцію у великих розмірах винесено на загальнонаціональне опитування через відсутність системної ефективної боротьби проти неї. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

Як зазначається, в Україні роками затягувався розвиток антикорупційної інфраструктури, а низка злочинців отримували політичне прикриття.

"Саме це в підсумку і дозволило свого часу через Конституційний суд скасувати статтю Кримінального кодексу, якою встановлювалася відповідальність за незаконне збагачення", - йдеться в повідомленні.

Також в Офісі президента зауважили, що протягом останніх двох років в Україні був запущений Вищий антикорупційний суд. Крім цього, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) отримало право на прослуховування. Однак, системного ефекту в боротьбі з корупцією в Україні немає. 

Новини за темою: Разумков: Коштів на "опитування Зеленського" у держбюджеті не передбачено

З огляду на це Володимир Зеленський виніс на опитування таке питання. 

"Під час ініційованого главою держави загальнонаціонального опитування 25 жовтня 2020 перше питання буде стосуватися саме цієї проблеми. Корупція і як її викорінити. Нехай свою відповідь, з якою політичне середовище вже не зможе сперечатися, дадуть всі українці, які щиро зацікавлені в тому, щоб позбутися цього ганебного явища", - зазначили в ОП. 

Водночас у президента підкреслили, що опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Однак, таким чином влада намагатиметься зробити українську політику "більш сучасною".

Нагадаємо, 14 жовтня Володимир Зеленський оголосив перше з 5 питань, які буде винесено на опитування 25 жовтня під час місцевих виборів. Зокрема, йдеться про запровадження в Україні довічного ув’язнення за корупцію.

Loading...