В Одесі не змогли підняти танкер "Делфі": Скликають екстренну комісію з НС

Затонулий танкер "Делфі" Facebook-сторінка голови Одеської ОДА Максима Куцого

Буксири технічно не здатні повернути судно на рівний кіль

В Одесі не змогли підняти затонулий танкер "Делфі" та ліквідувати його з акваторії, у зв'язку з цим в області скликають екстрену комісію з надзвичайних ситуацій. Про це 25 липня повідомив глава Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций

"Чергова спроба судновласника підняти танкер Делфі завершилася невдачею.
Буксири виявилися технічно неспроможними повернути судно на рівний кіль. На сьогодні роботи підрядної організації завершені", - йдеться у повідомленні. 

Так, голова Одеської ОДА наголосив, що адміністрація морських портів України (АМПУ) має негайно отримати право на ліквідацію цього брухту з акваторії Одеси. Крім цього, власник судна повинен відмовитись від права на підйом судна та передати повноваження АМПУ.

Новини за темою: Забруднення води в морі навколо танкера "Делфі" перевищує норму у 16 разів, - Держекоінспекція

Для цього завтра я скликаю екстрену позачергову комісію з надзвичайних ситуацій в Одеській обласній державній адміністрації", - додав Куций. 

Зазначається, що на днях буде оприлюднено план підйому танкера. Крім цього, АМПУ в найкоротші терміни повинна взяти на себе реалізацію ліквідації та прибирання "Делфі" з міського пляжу. 

Новини за темою: Зеленський прибув до Одеси з перевіркою, як прибирають танкер "Делфі"

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року танкер "Делфі" через сильний шторм зірвало з якоря і він сів на мілину. У результаті евакуювали трьох членів екіпажу. З того моменту танкер залишився у морі. 

Пізніше, 21 червня 2020 року, поблизу узбережжя Одеси із затонулого "Делфі" стався розлив палива, купання в морі заборонили. Ситуація повторилася 24 червня, в результаті цього закрили пляж

За словами міністра інфраструктури України, затопленню судна "Делфі" нададуть статус техногенної катастрофи.

Loading...