В ОБСЄ підтвердили введення російської валюти в ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

Це поглиблює розрив між контрольованими урядом та тимчасово окупованими районами Донбасу

Координатор Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в економічній робочій групі ТКГ Ульріх Бранденбург підтвердив запровадження російської валюти на непідконтрольній території Донбасу.

Про це 9 червня заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк, повідомляє "Укрінформ". 

"Координатор ОБСЄ в економічній робочій групі Тристоронньої контактної групи Бранденбург підтвердив на неофіційному брифінгу 8 червня введення російської валюти в окупованих районах Донбасу", – зазначив Євгеній Цимбалюк.

Крім цього, він нагадав, що раніше СММ ОБСЄ підтвердила рішення так званих адміністрацій самопроголошених "Л/ДНР" зробити російську мову єдиною "офіційною" мовою. Зазначається, що це передбачає вилучення української мови з навчальних програм з вересня 2020 року.

Також представник України зауважив, що такі рішення поглиблюють розрив між контрольованими урядом та тимчасово окупованими районами Донбасу. За його словами, це підриває майбутні перспективи реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей України.

Новини за темою: За обнулення термінів Путіна голосували тисячі недійсних паспортів, - ЗМІ

"Так звана "паспортизація", що триває, та залучення власників цих незаконно виданих російських паспортів до голосування за поправки в конституцію РФ стало черговим серйозним порушенням суверенітету України", – підсумував Цимбалюк.

Нагадаємо, нещодавно представник української делегації в ТКГ запевнив, що мешканців ОРДЛО та анексованого Криму, які отримали російське громадянство, не будуть позбавляти паспортів громадян України.Loading...