live

В Ізраїлі знайшли 3-тисячолітній храм біблійного народу, який створив перший алфавіт

Храм в Ізраїлі Урядовий кур'єр

Храм був побудований 3,2 тис. років тому

У місті Лахіш, яке нині є частиною національного парку Тель-Лахіш, знайшли залишки стародавнього храму біблійного народу, який винайшов перший в світі алфавіт. Споруда була виявлена приблизно в 40 кілометрах на північний захід від Єрусалиму. Про це повідомляє "Урядовий кур'єр".

Згідно з повідомленням, це перший ханаанский храм, який археологи знайшли за останні 50 років. Розкопки проводилися під керівництвом археологів Йосефа Гарфінкеля з Єврейського університету і Майкла Хазел з Південного адвентистського університету. Дослідники натрапили на храм Бронзового століття вже на другий день розкопок, знявши верхні шари грунту.

"Ймовірно, в цьому конкретному місці, де ми почали копати, сталася сильна ерозія і п'ять верхніх рівнів грунту були повністю видалені. Це було абсолютно несподівано", – сказав Йосеф Гарфінкель.

Зазначається, що передня частина храмового комплексу складалася з двох колон і двох веж, прохід від яких вів до великої зали. У внутрішньому святилищі були чотири несучі колони і кілька неотесаних мегар – вертикально поставлених каменів, які могли слугувати образами богів. Храм має квадратну форму з декількома бічними кімнатами, що, як зазначають автори дослідження, типово для більш пізніх храмів, подібних до Храму Соломона.

Місто Лахіш, побудоване близько XVIII ст. до н.е., було другим за важливістю містом у регіоні після Єрусалима.

На місці розкопок археологи знайшли безліч різних артефактів: прикраси у формі жуків-скарабеїв, срібний амулет із зображенням єгипетської богині Хатхор, кераміку, бронзові котли, прикрашені леза кинджалів і сокир, наконечники стріл а також бронзові статуетки ханаанских богів Баала і Решефа.

Ще однією важливою знахідкою виявився осколок кераміки з написом на ханаанскій мові та найбільш раннім прикладом використання ханаанської і івритської літери "самех".

Як зазначили науковці, ханаанські написи дуже рідкісні. За словами Гарфінкеля, за останні 30 або 40 років було знайдено лише кілька з них.

"Це відкриття особливо важливе, оскільки ханааненяни можуть бути авторами першого відомого людству алфавіту. До цього була техніка клинопису у Месопотамії і система ієрогліфів в Єгипті. Але це були дуже складні методи письма із сотнями знаків, і тільки писарі, які навчалися роками, вміли читати та писати. Навпаки, ханаанский алфавіт був набагато простішим. Жителі Ханаану винайшли алфавіт, і він поширився по всьому світу від ханаанского та івриту до грецького та латині, а потім англійського алфафіту", – розповів археолог.

Нагадаємо, раніше на північному заході Перу під час розкопок археологи виявили стародавній храм, який збудували представники культури, котрі поклонялися воді. Зазначається, що храм збудували в середині 2000 року до н. е.

Loading...