В Ірані заявили, що літак "МАУ" прийняли за ворожий об'єкт через збій у системі

Залишки літака "МАУ", який збили в Ірані Фото з відкритих джерел

У комплексі ППО були порушені налаштування

У цивільній авіації Ірану заявили, що в комплексі протиповітряної оборони (ППО) були порушені налаштування через те, що його раніше переміщали. Це могло призвести до похибки в даних при виявленні літака "МАУ". Про це йдеться у доповіді Організації цивільної авіації Ірану.

Як зазначається, пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України" система помилково визначила, як об'єкт, який рухається в біг Тегерана. Зауважимо, повітряне судно вилітало із іранської столиці, а не навпаки. 

Крім цього, в Ірані заявили, що між комплексом ППО і центром не відбувся обмін даними. У результаті оператор розпізнав пасажирський літак як ворожу ціль. Після цього, не отримавши відповіді від координаційного центру ППО, запустив першу ракету по літаку, а потім другу.

Новини за темою: Іран не йде на переговори про компенсацію сім'ям загиблих у катастрофі літака "МАУ", – МЗС

Нагадаємо, 8 січня 202 року літак "МАУ" був збитий іранськими військовими неподалік аеропорту Тегерана. У результаті авіакатастрофи загинули 176 осіб. 

Новини за темою: У МЗС назвали терміни проведення експертизи чорних скриньок із літака "МАУ"

Також нещодавно Іран надіслав до Франції чорні скриньки збитого літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" для розшифровки. Зазначається, що у цьому процесі візьмуть участь і українські спеціалісти

Loading...